Ostatnio staje się coraz popularniejszym zamiennikiem tradycyjnego granitu. Jest lżejszy i posiada dużo więcej deseni, dzięki którym lepiej można dobrać pozostałe szczegóły. Również jego trwałość jest istotnym elementem podczas wyboru. Konglomerat wybierany jest przez tych, którzy są jednocześnie fanami tradycji, doceniający jej wartość, ale wolą ją wykorzystywać po swojemu, nadając czterem kątom indywidualnego charakteru.

Wiele osób uważa, że blaty z konglomeratów nie są tak trwałe, ponieważ tworzone są z kruszywa i żywicy epoksydowej, czy po kilku latach może się okazać, że się zwyczajnie rozpadną albo popękają. Jednak solidne wykonanie i trwałość poszczególnych składników sprawia, że mogą one służyć bez większego uszczerbku przez kilka lat. Dodatkowo mają znajdzie ciekawszy wybór deseni w zależności od producenta.

Jeżeli decydujemy się na blaty z konglomeratu, najlepiej jest kupować je u sprawdzonych producentów, aby nie okazało się, że nie posiadają one odpowiedniej kwalifikacji i stwarzają niepotrzebny problem. Najlepiej jest zdecydować się na popularne konglomeraty kwarcowe – wytrzymałe i niezawodne do każdego wnętrza.