Witaminy nie ze sklepu

Warzywa i owoce to jedne z bogatszych źródeł witamin dostępnych człowiekowi. Są elementem prawidłowej diety, a diety niektórych (jak na przykład wegan) opierają się głównie o nie, jako że odrzucają oni mięso i produkty odzwierzęce.

Możemy zazwyczaj nabyć je w każdym markecie czy warzywniaku, pojawiają się one również na zaopatrzeniu coraz większej ilości popularnych sklepów sieciowych typu Żabka. Niestety, nie zawsze wiemy z jakich źródeł pochodzą warzywa, które kupujemy. Czasami są one niewiadomego pochodzenia i – co gorsza – wątpliwej jakości.

Na szczęście, nie trzeba mieć dużego pola, czy nawet kawałka ziemi za domem. Niektóre warzywa czy zioła będziemy w stanie posadzić w balkonowych doniczkach. Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, a także pilnowanie się prawidłowych pór roku zapewnią nam zdrowy wzrost roślin, a także obfite plony.

Pomocny może okazać się terminarz wysiewu warzyw

Terminarz wysiewu warzyw – co to jest i do czego to służy?

Nim nabędziesz terminarz siewu, dowiedz się najpierw o nim więcej. Sprawdź czym jest i do czego służy, inaczej możesz zmarnować pieniądze. Jest to narzędzie, który służy głównie do planowania i pilnowania prawidłowych terminów wysiewu warzyw w Twojej przydomowej hodowli. Sposób ten może być użyteczny dla każdego, kto chce siać warzywa na balkonie, w ogródku czy na większym polu – zwłaszcza wtedy, gdy prowadzi się tam uprawny rożnego rodzaju.
Kalendarz siewu będzie zawierał różne informacje, dotyczące między innymi prawidłowego terminu sadzenia warzyw, rozpisane na sezony bądź konkretne miesiące. Nie są one na tyle rygorystyczne, by wpisywać w nie konkretne dni, ale nic nie stoi na przeszkodzie samodzielnemu ustaleniu ich. Niektóre terminarze wysiewu zawierają również informacje na temat tego, która połowa miesiąca będzie lepsza dla wysiewu konkretnego gatunku roślin.

Biodynamika

Rozwiązaniem o nieco większym stopniu precyzji będzie zastosowanie kalendarza biodynamicznego. Znajdziemy w nim informacje dotyczące poszczególnych dni w miesiącu. Należy również pamiętać, że kalendarz taki zawiera właściwie wszystkie możliwe informacje na temat pielęgnacji rośliny, nawożenia jej, sadzenia i podlewania, czy innych istotnych czynności.