Rolety rzymskie są bardzo estetyczne i doskonale wyglądają w aranżacji nowoczesnych pomieszczeń. Dobrze komponują się z jasnymi meblami oraz delikatnymi ozdobami. Obecnie w sklepach można znaleźć wiele modeli o rozmaitych wymiarach. Jednak w tym przypadku konieczne jest, żeby osłony dokładnie pasowały do wnęki okiennej, ponieważ może dojść do ich uszkodzenia, a w konsekwencji zniszczenia, jeżeli będą za mocno wystawać. Czy w takim razie opłaca się skorzystać z rolet rzymskich na wymiar? Sprawdź wady i zalety takiego rozwiązania.

Sposoby montażu rolet rzymskich

Zwijając roletę rzymską, nakładasz kolejne warstwy jej materiału na siebie. Wiąże się to z możliwością dopasowania wysokości do własnych potrzeb oraz estetycznym wyglądem okna, nawet bez firanek lub zasłon. To rozwiązanie ma umożliwiać minimalistyczną aranżację pomieszczenia z zachowaniem wysokiej estetyki.

Podobnie jak inne rolety, tak samo zasłony rzymskie można montować na dwa sposoby. Wybór metody zależy od Twoich indywidualnych preferencji oraz wygody.

Montaż na ścianie

Pierwszym ze sposobów jest montaż eleganckich rolet rzymskich na ścianie nad oknem. W zależności od wysokości wnęki można umieścić je wewnątrz lub nad nią. W tym przypadku konieczna jest znajomość szerokości całego układu, ponieważ wpływa to na ułożenie zasłony na oknie.

Otwierając okno, należy zwinąć roletę rzymską na bezpiecznej wysokości, żeby nie doszło do jej uszkodzenia. Co ważne, należy zwracać uwagę, żeby rama nie obcierała materiału. Mogłoby to doprowadzić do pojawienia się zatarć, a w konsekwencji do przerwania tkaniny.

Montaż na ramie okiennej

Montując roletę bezpośrednio na ramie okiennej, minimalizujesz ryzyko jej uszkodzenia na skutek pocierania o materiał. W tym przypadku jednak szczególnie ważne jest idealne dopasowanie osłony do wymiarów okna. Nie może ona wystawać poza granice, ponieważ ciągłe obcieranie o ścianę może prowadzić do uszkodzenia materiału.

Ze względu na estetykę oraz bezpieczeństwo tkaniny, w przypadku zastosowania tego rozwiązania zdecydowanie rekomendowane jest montowanie zasłon na wymiar. Taki sposób może oszczędzić Ci stresu podczas żmudnego procesu dobierania idealnej zasłony spośród dostępnych modeli.

Rolety rzymskie na wymiar — dopasuj je do Twojego okna

Dopasowanie rolet rzymskich do wymiarów Twojego okna, na przykład w Rolety-Żaluzje-Katowice umożliwia Ci stworzenie idealnej kompozycji, która poprawi wygląd Twojego wnętrza. Dzięki zastosowaniu produktów szytych na miarę możesz mieć wpływ na niemalże każdy aspekt tworzący osłonę.

Aby dopasować roletę rzymską do swojego okna, zmierz dokładnie jego ramę. Pamiętaj, żeby zachować bezpieczny margines, który pozwoli na bezproblemowe zwijanie i rozwijanie materiału. Zmierz również wnękę, a konkretnie jej wysokość. W ten sposób możesz dopasować osłonę dokładnie do wymiarów, jakie potrzebujesz.

Kiedy rolety rzymskie na wymiar to najlepsze rozwiązanie?

Rolety rzymskie na wymiar to doskonałe rozwiązanie w zdecydowanej większości przypadków. Umożliwia sprawną organizację aranżacji wnętrza bez konieczności wielu wizyt w sklepach z wyposażeniem wnętrz. Całość możesz zamknąć w jednej konsultacji ze specjalistą na zakupach.

Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które mają nietypowe okna, na przykład dłuższe lub szersze niż standardowe. Możesz wówczas dobrać osłony dokładnie tak, jak tego potrzebujesz. Nie musisz rezygnować z żadnych rozwiązań, jakie Ci się podobają. Wystarczy, że skorzystasz z opcji zamówienia rolet rzymskich na wymiar.