Okrągły stół – jedni go uwielbiają, inni wręcz przeciwnie, nie wyobrażają siebie przestrzeni z jego udziałem. My jednak jesteśmy zdania, że to bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie kiedy nie dysponujemy dużą ilością przestrzeni. Sprawdź, dlaczego okrągły stół do kuchni jest dobrym rozwiązaniem i jakie możliwości daje ci taki mebel, umieszczony w centrum kuchni, jadalni, lub salonu połączonego z kuchnią.

W jakim stylu stoły do kuchni o okrągłym blacie są dobrym rozwiązaniem? Sprawdź, dlaczego warto o nich pomyśleć meblując kuchnię w stylu klasycznym, nowoczesnym, skandynawskim oraz retro. Sprawdź, dlaczego warto pomyśleć o tym rozwiązaniu będą właścicielem jednej z opisywanych przestrzeni.

Okrągły stół do kuchni – w jakim stylu?

Styl klasyczny to stonowane wnętrze, które potrzebuje elementów dających harmonię, spokój, ład i wyróżniających się dużą funkcjonalnością. Dokładnie taki jest okrągły stół. Dookoła niego można ustawić sporą ilość krzeseł, a osoby znajdujące się na jego krawędziach doskonale widzą się nawzajem, co sprzyja konsumpcji posiłków w dobrej atmosferze.

Styl nowoczesny często potrzebuje designerskich mebli, przykuwających uwagę nietypową budową, odważnymi kolorami bądź materiałami, z których został wykonany. Okrągły blat jest niezwykle podatny na tego rodzaju zabiegi, dlatego z łatwością będzie można znaleźć mebel odpowiadający na te potrzeby. Tutaj doskonale sprawdzą się modele na jednej nodze i masywnej podstawie.

Styl skandynawski i delikatny, owalny mebel, o łagodnych kształtach, wykonany z naturalnego drewna bądź malowany na biało. Chyba nie należy dużo wyjaśniać, że takie połączenie może być niebagatelnym strzałem w dziesiątkę.

Styl retro – tutaj okrągłe stoły sprawdzają się chyba najlepiej, ponieważ w dawnych czasach, w każdym szanującym się domu można było znaleźć okrągły stół o niebanalnym wyglądzie. Tutaj doskonale sprawdzają się modele zarówno wykonane z drewna, jak i metalu i szkła.