Karmienie koni znacząco różni się od karmienia jakichkolwiek innych zwierząt. Jest ono bowiem o wiele bardziej wymagające dla hodowców, którzy niekiedy nie mają bladego pojęcia na ten temat. Otóż sprawą oczywistą jest, że konie zazwyczaj pasą się na pastwiskach przeznaczonych dla bydła. Nie da się zaprzeczyć, że jest to najwygodniejsza opcja która z pewnością dużo nie kosztuje i jest łatwa w zorganizowaniu. Nie ma w tym nic złego, przecież konie na wolnym wybiegu są od zawsze, jednak gdy chcemy zapewnić im lepsze pożywienie dostarczając wyłącznie pożądanych składników należy wiedzieć kilka ciekawostek na ten temat. A więc po pierwsze mieszanka traw jaką znajdziemy na pastwiskach zawiera dużo białka, które jest dobre dla bydła lecz już nie koniecznie dla koni. Po drugie zwierzęta te potrzebują pokarmu o niskiej zawartości cukrów, a dużej zawartości błonnika co idealnie zaspokaja ich potrzeby żywieniowe. Jest to z pewnością niezbędna wiedza, która może uwidocznić lepszą prezencję zwierzęcia, mowa tutaj o koniach pokazowych lub wyścigowych.

Czym jest susz z traw?

Jest to odpowiednio dobrana mieszanka najlepszej jakości trawy, która jest przeznaczona i zalecana w przypadku żywienia koni. Ostatnie lata oraz przeprowadzone setki badań na temat odpowiedniego żywienia jednocześnie wskazały właściwą drogę w tym kierunku. Dlatego właśnie powstał susz z traw który dzisiaj oferuje swoje odpowiednie wartości wszystkim hodowcom koni. Cały proces jego powstawania odbywa się mechanicznie, najważniejszym etapem bez wątpienia jest suszenie młodych traw z pierwszego pokosu. Aby produkt mógł zostać zaakceptowany musi spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące udziału procentowego białek, który wyjątkowo w tym przypadku powinien być na niskim poziomie. Kolejnym decydującym czynnikiem jest niska zawartość wody która decyduje o jakości całego produktu, który przecież ma formę suszu. Ciekawostką może być fakt, że porównując susz ze standardowym sianem nie generuje on strat składników pokarmowych koni co jest zdecydowanym plusem.

Dlaczego warto wybrać właśnie jego?

Wielu hodowców ciągle poszukuje złotego środka na zapewnienie swoim podopiecznym właściwego i treściwego pokarmu dostarczającego odpowiednie ilości niezbędnych składników odżywczych. Bez wątpienia należy polecić susz wykonywany z najlepszej jakości młodych traw. O jego odpowiednich wartościach świadczą badania oraz opinie wielu specjalistów oraz hodowców którzy zdążyli wypróbować ten produkt w praktyce. Dlatego jeżeli ciągle szukamy i zastanawiamy się jaki dodatek do paszy okaże się najlepszy, to warto spróbować właśnie tego rozwiązania. Nie warto dłużej zwlekać z decyzją, ponad to cena jest bardzo przystępna i szczególnie zachęca do kupna suszu. Im szybciej zadbamy o jakościowy pokarm dla zwierząt tym szybciej będą w lepszej formie uzyskując wyższe wyniki. Z miesiąca na miesiąc przybywa zainteresowanych tym produktem, wszystko to za sprawą przyzwoitej ceny połączonej z jakościową trawą obfitującą w najważniejsze składniki potrzebne koniom.