W obecnych czasach garaż jest nieodłącznym elementem każdego domu, dlatego też powstają coraz to nowsze rozwiązania w tej dziedzinie. Najważniejszą rzeczą w wyborze odpowiedniej bramy garażowej jest zwrócenie uwagi na jej funkcjonalność, a także dopasowanie do całego budynku. Obecnie najpopularniejszym typem bram to te segmentowe, ponieważ są nowoczesne, trwałe i funkcjonalne. Bramy segmentowe to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które cienią sobie wygodę lub wjeżdżają do garażu prosto z ulicy.

Montaż bramy garażowej

Należy pamiętać, iż montaż segmentowej bramy garażowej powinien być przeprowadzony przez wykwalifikowaną ekipę, która ma odpowiednie przygotowanie do montażu bramy z zakupionej przez nas firmy. Po zakupie bramy należy upewnić się, iż sklep dostarczył nam wszystkie zamówione elementy. Jest to ważne, ponieważ przy montażu bramy garażowej nie można pominąć żadnego elementu. Mogłoby to wpłynąć na trwałość i działanie w przyszłości.

Najlepszym momentem do przeprowadzenia montażu bramy garażowej jest czas, kiedy garaż jest już w większości wykończony. Pozwoli to na szybką, sprawną i czystą pracę, a żaden element nie powinien ulec zabrudzeniu czy uszkodzeniu.

Co potrzebujemy do zamontowania bramy garażowej?

Tak jak już wspomniano, najlepszym czasem na montaż jest ten, kiedy większość pomieszczenia jest już odpowiednio przygotowana. Otwór w którym brama zostanie zamontowana powinien być obrobiony na kształt i wymiary zakupionej przez nas bramy. Powierzchnia wokół otworu powinna być równa i wysuszona, warto pamiętać, iż w późniejszym etapie nie powinno się już wprowadzać żadnych poprawek w kształcie czy wielkości otworu.

Większość obecnie wybieranych bram to bramy automatyczne. W przypadku takie produktu warto pamiętać, iż przed montażem należy przygotować instalację elektryczną dostosowaną do konkretnej bramy. Przy montażu uwzględnia się również miejsca, w których będą znajdować się fotokomórki i panel do wprowadzania kodu. Do korzystania z bramy segmentowej nie potrzebujemy specjalnego miejsca przed bramą oraz pod sufitem.