Zdarzyła, się tragedia a Twoje mieszkanie jest, całe zalane? Nie znasz dokładnej przyczyny, ale to nic nie szkodzi. Zastanawiasz się może nad tym, czy sam możesz osuszyć takie mieszkanie, czy też dom po zalaniu? Właśnie dowiesz się dziś z tego artykułu jak osuszyć mieszkanie po zalaniu.

Metody na osuszenie mieszkania

Jest pełno metod skutecznych i szybkich, jak i tych mniej szybszych do osuszenia całego mieszkania. Jedną z takich opcji będzie wypożyczalnia sprzętów, które Ci pomogą osuszyć mieszkanie. Jednak możesz też zrobić to we własnym zakresie, które potrwa dłużej, ale będzie za darmo. Metod do osuszenia jest pełno od zerwania wszystkie ze ścian i otwarcia okien do ocieplanie mieszkania do 35 stopni. Wszystko i tak potrzebuje czasu.

Osuszacz powietrza będzie dobrym rozwiązaniem

Jedną z naprawdę dobrym metod osuszenia powietrza będzie kupno, bądź wypożyczenie osuszacza powietrza. Nie potrafisz z takiego urządzenia skorzystać? Nie ma, problemu poniżej zostało, opisane jak obsłużyć skutecznie osuszacza powietrza.

Obsługa takiego osuszacza i wentylatora to nie jest duże wyzwanie, nad którym musisz siedzieć godzinami. Cięższe urządzenia posiadają koła, które pomagają przemieszczenie ich do pomieszczeń. Ważne jest to, by regulowanie sprawdzać i wylewać ze zbiornika wodę, która zbiera właśnie taki osuszacz. Wszystko, co musisz umieć to podłączyć go i odprowadzać wodę.

WAŻNE

Jeżeli w wyniku awarii rur woda dostanie się do strefy izolacyjnej posadzki. Będzie to już trudniejsze wyzwanie do osuszenia po zalniu. Wszystko trzeba na samym początku sprawdzić. Gdzie woda się dostała do tego najlepiej, jednak wykorzystać technika, który takie szkody oceni. Koszt związany z technikiem bazuje w granicach 150 a 300 złotych. Masz, jednak pewność gdzie dostała się woda i jakich metod podjąć.

Odpowiedni dobór wszystkich narzędzi

Jeżeli decydujesz się na urządzenia, które Tobie pomogą w osuszeniu mieszkania czy też domu. Warto pamiętać o ich dokładnym doborze. Warto użyć osuszaczy kondensacyjnych nie patrząc na panującą pogodę na zewnątrz. Podczas gdy w pomieszczeniu, które chcemy, osuszyć narzędziami wynosi, poniżej 18 stopni, warto użyć elektrycznych nagrzewnic powietrza.

Jak działa osuszacz powietrza?

Chcesz, by osuszacz działał poprawnie i zebrał całą wilgoć? To warto mądrze go wybrać. Poniżej prezentuje wzór, jakim warto się kierować podczas wyboru osuszacza powietrza.

Przykładowo, jeżeli mamy pomieszczenie do osuszenia na 5 m, szerokości 4m długości i 2,7 wysokości to najlepszym osuszaczem powietrza będzie około 216m3/h

4 x 5 = 20m2 x 2,7 = 54 m2

Potrzebujemy, wówczas 4 wymiany powietrza na godzinę.

54 x 4 = 216.

Wszystko proste do wyliczenia warto pamiętać o tym wzorze i wyliczyć swoje zapotrzebowanie.

Nie musisz posiadać maszyn do oczyszczenia powietrza

Jak osuszyć mieszkanie po zalaniu?. Do tego typu działań nie potrzebujemy maszyn, które mogą nam pomóc. Możemy wykorzystać sposoby domowe takie jak:

  • Otworzenie wszystkich okien, drzwi i wentylatorów.
  • Podkręcenie temperatury do 35 stopni.
  • Usunięcie kafelek farb czy też innych elementów ze ścian.
  • Zdjęcie tynku pozwoli na szybszy efekt wyschnięcia ścian.
  • Wentylatory promieniowe albo też osiowe, które zwiększają cyrkulację powietrza.

Takimi sposobami szybko wysuszysz całe mieszkanie po zalaniu – więcej na https://mermar.pl/metody-osuszania-zalanych-pomieszczen