Mówi się, że remont mieszkania czy domu to jedna z najbardziej stresujących chwil w życiu człowieka. Remont trzeba odpowiednio zorganizować, wymaga on sporych pieniędzy, czasu oraz wizyty w sklepach budowlanych. Najczęściej wykonujemy prace remontowe samodzielnie, szczególnie jeżeli chodzi o te najbardziej podstawowe i praktyczne. Decydując się na bardziej zaawansowane prace remontowe, zwykle chcemy skorzystać z usług ekipy remontowej. Tutaj pojawia się pytanie: jak znaleźć ekipę remontową?

Obecnie mamy co najmniej kilka możliwości: możemy skorzystać z Internetu, z prasy lokalnej lub popytać rodzinę albo znajomych. Jakie są zalety poszczególnych możliwości?

Internet

Dziś korzystamy z Internetu codziennie, już nie tylko za pomocą komputera ale również tabletu czy smartfona. To daje ogromne możliwości w poszukiwaniu firm świadczących potrzebne nam usługi. Wiele z nich posiada własną stronę internetową, gdzie znajdziemy informacje o przedsiębiorstwie, zakres świadczonych prac i usług, często również podstawowy cennik i pełne dane kontaktowe. Na stronach wielu firm znajdziemy także galerie zdjęć z wykonanych prac remontowych, czyli coś w rodzaju portfolio. Internet to w dzisiejszych czasach odpowiednik książki telefonicznej, która jeszcze 20 czy 30 lat temu była podstawowym źródłem wiedzy o usługodawcach.
Chcąc znaleźć pojedynczych fachowców, możemy skorzystać z portali ogłoszeniowych dedykowanych różnym usługodawcom. To nawet lepsze rozwiązanie bowiem nie każdy fachowiec decyduje się na stworzenie pełnej strony internetowej, bardzo często jedynie ogłaszając się w Internecie. Nie znajdziemy wówczas jednak opinii o danym wykonawcy a wybieranie kogoś “w ciemno” mogłoby być ryzykowne.
Z pomocą przychodzą nam tutaj media społecznościowe, będące już od kilku lat skarbnicą ogłoszeń oraz wiedzy o różnego rodzaju fachowcach. Na lokalnych stronach wielu miejscowości łatwo znajdziemy opinie o poszczególnych firmach czy ekipach remontowych. Możemy również samodzielnie zapytać o opinie innych osób na temat danej firmy. Strony te są obserwowane przez tysiące osób zatem zdecydowanie łatwiej nam będzie uzyskać konkretną opinię.

Osoby “z polecenia”

Korzystając z naszych znajomości, możemy poprosić o polecenie właściwej ekipy remontowej członków rodziny lub znajomych. Wiele osób przeprowadza remonty dosyć często i z pewnością będzie mogło zarekomendować nam ekipę, z której usług moglibyśmy skorzystać. To rozwiązanie dobre ponieważ możemy uzyskać informację od osób, którym ufamy. Zawsze warto również zweryfikować uzyskane informacje w kilku źródłach.