Szybie jedzenie, tak tłumaczymy nazwę fast food, lecz musimy pamiętać, iż słowo szybko nie zawsze jest synonimem słowa dobrze.

Burgery, pizza czy też zapiekanki pewnie wielu z nas od czasu do czasu do swojego zwyczajowego menu dokłada burgera z ulubionej restauracji, czy też hot doga z lokalnej stacji paliw. W przypadku kiedy posiłek ten jedzony jest okazjonalnie, a nasza dieta opiera się na dobrej jakości produktach, nie możemy tu mówić o szkodliwym wpływie na nasz organizm, z taki okazjonalnym wybrykiem poradzi on sobie bez większych problemów. Inaczej sytuacja się ma w momencie kiedy okazja trafia się zbyt często, a tego typu jedzenie staję się podstawą naszej diety. Bóle brzucha, wzdęcia i gazy to objawy które zauważymy po przejściu na dietę “śmieciową”, senność, brak energii czy złe samopoczucie do tych elementów się przyzwyczaimy i możemy uznać je za całkowicie normalne, zazwyczaj dopiero detoksykacja organizmu i diametralna zmiana samopoczucia pozwoli poczuć nam różnicę.

Jeśli jesteś w trasie lub w pracy i potrzebujesz zjesz coś na szybko, fast food będzie świetnym wyborem. Takim fast foodem w twojej diecie może stać się ulubiony owoc, mieszkanka ulubionych orzechów i bakalii lub shake ze zblendowanych owoców lub warzyw. Równie szybkie a dużo zdrowsze “fast foody”