Rodzice często zastanawiają się, w jakim stylu urządzić pokój dla dziecka, zwłaszcza, kiedy jest ono jeszcze małe i nie potrafi samo podjąć decyzji. Albo kiedy ma się ich więcej i zmuszone są one dzielić tę samą przestrzeń niezależnie od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Postawić na relaksujące kolory czy zadbać o żywe barwy, tak aby pokój dla trojga dzieci przypominał plac zabaw a nie miejsce, gdzie zmuszone są odrabiać lekcje.

Istnieje wiele rozwiązań tego rodzaju wątpliwości, a wszystkie sprowadzają się do tego, co pragniemy ofiarować naszemu dziecku – przestrzeń, wygodę, poczucie indywidualności czy też miejsce, gdzie będzie spało a resztę czasu spędzało poza domem. Odpowiedni dobór mebli o dodatków zdaje się równie kłopotliwy, jak sama kolorystyka i styl wnętrza, jednak nie są to kwestie, które można pominąć.

Jeżeli decydujemy się na pokój dziecięcy na poddaszu powinniśmy wiedzieć, jakie są cechy takiej lokalizacji możliwe najlepiej dostosować je do wymagań małego lokatora. Jeżeli będzie brakowało nam pomysłu czy też pominie ważne kwestie bezpieczeństwa, może się okazać, że po kilku tygodniach pożałujemy tej decyzji.